top of page

Climate Change Vulnerability Assessment of the Dolynska City Territorial Community of

Kirovohradskiy Region

02 лютого 2024 року в приміщенні Долинської міської ради Кіровоградської області відбулося чергове засідання п'ятдесятої сесії восьмого скликання Долинської міської ради, на якому було затверджено Оцінку вразливості Долинської міської територіальної громади Кіровоградської області до зміни клімату та рекомендації щодо заходів з адаптації та зеленого відновлення.

Документ був розроблений Робочою групою, яка була затверджена розпорядженням міського голови Євгенія Звіздовського № 298 від 25 серпня 2023 року.

В рамках роботи Робочої групи також були проведені оцінки вразливості до таких кліматичних ризиків, як екстремальна спека, екстремальний холод, екстремальні опади: зливи, град, снігопади, паводки (підняття рівня води), посуха, лісові пожежі, інфекційні захворювання та алергічні прояви, хімічне, радіоактивне забруднення.

Також зазначається, що за первинними даними фахівців Долинської метеорологічної станції, з 1948 по 2022 рік середньорічна температура зросла на 6 градусів за Цельсієм.

Оцінка вразливості є першим документом стратегічного планування в Долинській громаді для впровадження заходів з адаптації до зміни клімату.

Ця співпраця дозволила спланувати спільну діяльність для реалізації проектів та заходів на найближчий час:

- створення умов для автономності та незалежності комунальних закладів освіти та охорони здоров'я громади від централізованого енергопостачання шляхом оснащення їх сонячними батареями

- ефективний розвиток системи поводження з відходами в громаді, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ на території громади, будівництво нового полігону, що відповідає вимогам екологічної безпеки;

- створення умов для забезпечення громади чистою питною водою;

- збереження та розвиток природних територій, як за межами, так і в межах населених пунктів;

- розвиток адаптованого сільського та лісового господарства.

Цей документ створено у співпраці з Центром екологічних ініціатив "Екодія" за фінансової підтримки Федерального міністерства економіки та клімату Німеччини в рамках проекту Міжнародної кліматичної ініціативи (МКИ) "Посилення ролі громадянського суспільства у впровадженні національної кліматичної політики.

Screenshot_297.png

Каталог природоорієнтованих рішень  як приклад для громад у впровадженні заходів з адаптації до зміни клімату

Вразливість територіальних громад до зміни клімату є з кожним роком все більш вплива на такі сектори, як енергетика, житлове господарство, інфраструктура, сільське господарство, управління водними ресурсами. Громади можуть особливо страждати від нестачі питної води, посух та явищ теплового стресу, неготовності наявної інфраструктури до стихійного лиха. Включення питання адаптації до зміни клімату на етапі планування розвитку громад є ключовим для ефективного реагування та готовності до цих явищ.

За даними опитування, яке провела Українська кліматична мережа у 2020 році, 93% опитаних українців вважають, що адаптаційні заходи необхідні в містах та громадах. Більшість хочуть збільшення зони зелених насаджень та покращення каналізаційних систем.

За можливості для адаптації пріоритет має надаватися природоорієнтованим рішенням (ПОР), які допомагають боротися зі зміною клімату за допомогою захисту, сталого управління і відновлення природних екосистем. Фахівці ГО “Центр міжнародного співробітництва і впровадження проектів” разом із іншими громадськими організаціями з Української кліматичної мережі зібрали 25 варіантів таких рішень у Каталог природоорієнтованих рішень. Кожне рішення описується за декількома критеріями: вигоди від впровадження ПОР, особливості догляду, фінансова складова, а також наведені приклади їх використання у різних країнах.

Каталог ПОР буде корисний при розробці локальних стратегій з адаптації та пошуку можливих рішень.
 

Screenshot_38.png
bottom of page