Зміна клімату швидко стає величезним викликом для нашої планети. Щороку ми всі можемо спостерігати різкі зміни погодніх умов, різкі перепади температур, рясні дощі та зливи, що призводять до підтоплень та розливів, спека цього літа побила усі температурні рекорди. Окрім загального антропогенного впливу на клімат, надзвичайно великого впливу ми отримали внаслідок російської агресії проти України.
Згідно дослідження, що провела компанія ТОВ «ТOP LEAD» у співпраці з Gazeta Wyborcza та BIQdata https://www.topleadprojects.com/environmental-project-main 119,1 млн тонн СО2 було вининуто в атмосферу, здійснено 56 тис тонн викидів забруднюючих речовин від зруйнованої російської техніки. Це як дві статуї Свободи, перетворені на пил і викинуті в атмосферу.
Попри величезні масштаби руйнувань, після перемоги ми хочемо відновити Україну ще кращою, ніж вона була до війни.
Тому під час прийняття рішень щодо зеленої відбудови на усіх рівнях від маленької громади - місцевого, до рівня держави- національного, чиновники та урядовці усіх рівнів мають брати до уваги адаптаційну складову, яка б забезпечувала в майбутньому комфорт мешканців відповідних громад, та умови їх життя у різних куточках України.
Нещодавно експерти ГО Екоклуб Рівне презентували посібник «Адаптація до зміни клімату: короткий путівник для громад». Цей посібник не має на меті навчити громаду як адаптуватися до зміни клімату, він лише допоможе уповноваженим особам органів виконавчої влади громад, екоактивістам та пересічним громадянам зрозуміти з чого варто почати, які кроки потрібно запланувати та зорієнтуватися, які заходи з адаптації можна реалізовувати вже, не чекаючи на «вільні кошти».
У презентації цього посібника також взяла участь Керівниця ГО Центр міжнародного співробітництва і впровадження проектів Олена Вусик, яка була долучена до його розробки у якості рецензента. Пані Олена розповіла про досвід Чехії у здійсненні адаптаційних заходів до зміни клімату, а також поділилась досвідом, який Чехія врахувала під час ліквідації наслідків торнадо, що стався в Південноморавському краї Чехії у 2021 році та досвідом щодо розбору та оброблення відходів руйнування.
Завантажуйте посібник: https://ecoclubrivne.org/apadtation_municipalities/
Відеозапис заходу тут https://www.youtube.com/watch?v=KNqjwaWqUGg&ab_channel=EcoclubRivne
Comentários