Як ми раніше повідомляли, експерти «Центру міжнародного співробітництва і впровадження проєктів» взяли участь у напрацюванні оновленої Позиції громадянського суспільства щодо Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року. Дана позиція окреслює бачення громадянського суспільства щодо заходів, що мають бути передбачені програмою.
Роботу щодо повернення до розробки Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів до 2030 року, було поновлено Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури у жовтні 2023 року. Саме з цього часу громадянське суспільство і переглянуло свою позицію щодо вказаної програми, з урахуванням нових викликів, з якими стикнулась України від 2022 року від початку повномасштабного вторгнення росіян на територію України.
Варто зазначити, що саме повномасштабне вторгнення спричинило настання катастрофічних наслідків для Луганського, Донецького та частково Дніпропетровського регіонів. Активні військові дії, бомбардування, замінування територій, штучне затоплення шахт окупантами, призводить не лише до соціальних та фінансових втрат в шахтарських громадах, а й до спричинення катастрофічних екологічних наслідків.
Ознайомитись з Позицією українською можна за цим посиланням http://surl.li/ugpgi
Comments