Ми розпочинаємо дослідження умов та потреб з підготовки, профорієнтації, перепрофілювання та підтримки молоді, що сприятимуть справедливій трансформації шахтарських громад. Актуальність цього питання полягає у зв'язку з плануванням Уряду ліквідувати неприбуткові державні вугільні підприємства. Як тільки це станеться, виникнуть проблеми працевлаштування, перекваліфікації звільнених працівників та загалом постане питання майбутнього шахтарських громад.
Над проєктом ми будемо працювати в період липень-листопад 2024 спільно з Павлоградською міською, Першотравенською міською та Петропавлівською селищною територіальними громадами Дніпропетровщини, за підтримки громадської організації ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія» і Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини у співпраці з Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
В рамках проєкту нашою командою буде проведено дослідження у шахтарських громадах Дніпропетровського регіону щодо їх потреб у підготовці молодих людей шахтарським та іншим, не пов’язаним з гірничою галуззю, спеціальностям. Також нами буде здійснено огляд вищих та середніх навчальних закладів України щодо навчання спеціальностям гірничої галузі за державним замовленням та підвищено обізнаність молоді в обраних шахтарських громадах щодо неперспективності вугільнодобувних професій у воєнний і післявоєнний період.
Результати проєкту ми обговоримо на “круглому столі” з широким колом стейкхолдерів, із залученням міністерств, відомств, науковців, представників шахтарських громад, навчальних закладів та громадськості.
Публікація виконана в межах проекту «Нова енергія - сприяння діалогу для сталого розвитку українських вугільних регіонів», за підтримки Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини у співпраці з Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Comments