top of page
Фото автораГО "Центр МСВП"

Долинська міська рада прийняла Оцінку вразливості до зміни клімату

02 лютого 2024 року в приміщенні Долинської міської ради Кіровоградської області відбулось чергове засідання п’ятдесятої сесії восьмого скликання Долинської міської ради, на якому було затверджено Оцінку вразливості Долинської міської територіальної громади Кіровоградської області до зміни клімату та рекомендації щодо заходів з адаптації та зеленого відновлення.

Представляла цей документ керівниця Громадської організації «Центр міжнародного співробітництва і впровадження проєктів» Олена Вусик, яка повідомила депутатів міської ради про те, що Оцінку вразливості було напрацьовано в рамках роботи Робочої групи, що була затверджена розпорядженням Голови Є.Звіздовського № 298 від 25 серпня 2023 року.

В рамках роботи Робочої групи, оцінка вразливості також проводилась для таких кліматичних ризиків як: екстремальна спека, екстремальний холод, екстремальні опади: зливи, град, снігопади, повені (підвищення рівня води), посуха, лісові пожежі, інфекційні захворювання та алергічні прояви, хімічне та радіоактивне забруднення.

О. Вусик також зазначила, що в результаті дослідження, що було проведено експертами громадської організації та на підставі первинних даних, отриманих від фахівців Долинської метеостанції, фактично з 1948 року по 2022 роки середня річна температура виросла на 6 градусів по Цельсію.

Оцінка вразливості є першим документом стратегічного планування в Долинській громаді щодо впровадження заходів з адаптації до зміни клімату.

Ця співпраця дала можливість запланувати спільну діяльність з реалізації в найближчому майбутньому проєктів та заходів щодо:

• створення умов для автономності та незалежності комунальних усіх закладів освіти і здоров’я громади від централізованого електропостачання, шляхом оснащення їх сонячними панелями;

• ефективної розбудови системи управління відходами в громаді, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ в громаді, будівництво нового полігону, який відповідатиме вимогам екологічної безпеки;

• створення умов для забезпечення населення громади чистою питною водою;

• збереження та розвитку природних територій, як за межами, так за межами, так і в межах населених пунктів;

• розвитку адаптованого сільського та лісового господарства.


Ознайомитись з цим документом можна ознайомитись на нашому вебсайті у розділі "Аналітика".


Цю публікацію створено у співпраці з «Центром екологічних ініціатив «Екодія» за фінансової підтримки Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини в рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ) «Посилення громадянського суспільства в реалізації національної кліматичної політики. #екодія #оцінкавразливості #долинська #співпраця #кіровоградщина #центрмсвп



0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page