top of page

Чи виправдані наші очікування та сподівання у оцінці зобов'язань за УА?

Зараз на різних рівнях державної влади та в медіа обговорюють оприлюднений 24 березня 2023 року щорічний Звіт про виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС за 2022 рік.

Відповідно до цього Звіту, наразі Україна вже виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою про Асоціацію, яка є важливим елементом інтеграції України до внутрішнього ринку Євросоюзу. Повідомляється, що за 2022 рік загальний процес виконання Угоди збільшився на 9%, у сфері навколишнього природного середовища зріс на 16%, досягнувши таким чином 77% виконання.

Як зазначила Ольга Стефанішина, Віцепремєрка з питань європейської та євроантлантичної інтеграції України «Представлений звіт є результатом великої командної роботи міністерств, парламенту та інших органів влади, плануємо і надалі зберігати високу динаміку євроінтеграційних процесів. – Завершуємо виконання рекомендацій Єврокомісії, які отримали разом із кандидатством, запустили процедуру селф-скринінгу на відповідність українського законодавства праву ЄС, ці всі паралельні процеси покликані пришвидшити наступний етап – перемовини про членство в ЄС».

Насправді така висока оцінка, виставлена нами ж самими щодо виконання зобов’язань за Угодою, ще не означає таку ж саму високу ймовірність фактичної інтеграції та вступу України в ЄС. Це лише черговий крок України до перемовин про приєднання України як повноправного члена ЄС.

337508222_750312546803525_6433265070779865937_n.jpg

Попереду величезна робота усіх гілок влади, експертів та громадськості не лише апроксимувати 29 директив та регламентів Додатку XXX до Угоди Угодою, а й наблизити Україну до тих правил життя, які зможуть забезпечити повну інтеграцію процедурних, інституційних, технічних, юридичних, економічних та фінансових механізмів України та ЄС.

2 лютого ц.р. під час саміту Україна-ЄС була представлена аналітична доповідь щодо відповідності українського законодавства європейському. Європейська комісія цим звітом ставила за мету оцінити спроможність України виконувати умови членства в ЄС, тобто усе законодавство Євросоюзу, яке міститься у так званому acquis сommunautaire – Договорах ЄС, вторинному законодавстві, міжнародних угодах, судовій практиці та політиці.

Оцінка цього звіту щодо сфери охорона довкілля виявилась на «початковому рівні підготовки», оскільки для набуття повноправного членства в ЄС потрібно імплементувати усі 200 актів acquis communautaire у сфері довкілля та зміни клімату.

Станом на 24 березня ц.р., Урядом було поставлено завдання щоби міністерства та центральні органи виконавчої влади провели self-screening, тобто самооцінку усіх європейських директив, регламентів, рішень комісії. Здійснення ефективного self-screening має забезпечити в першу чергу чітке визначення та розуміння того, в якому обсязі Україна має виконати «домашнє завдання» аби досягнути достатнього рівня інтеграції України щоби претендувати на здобуття повноцінного членства в ЄС.

Цим дописом хочемо стримати окремих політиків від неприкритого оптимізму від Звіту про виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС за 2022 рік, оскільки роботи дуже багато і в Парламенті і в Уряді. Як показав досвід, за прийняття окремого євроінтеграційного законопроекту 2207-1д «Про управління відходами» точилася боротьба «за виживання», оскільки його прийняття «ламало годівниці» бізнесів, які десятиліттями «кормились» від захоронення відходів на полігонах.

Все що нове для нашої держави, десятки років уже ефективно працює в Європі, не треба вигадувати «велосипед», ми маємо взяти цей приклад і впроваджувати в Україні, для цього лише треба мати велике бажання змінювати Україну на краще і екологічне уже зараз, особливо за тих важких воєнних умов, що ми зараз маємо.

Контакти

Долучайся

до команди

Україна, 03087, м. Київ,

вулиця Ушинського, 5 оф. 80

Конт. телефон +380684924302

e-mail: icpi.center@gmail.com

Ukraine, 03087, Kyiv,

Ushynskogo street, 5, office 80

Наш рахунок для 
донатів

Громадська організація "Центр міжнародного співробітництва і впровадження проектів"
АТ КБ "Приватбанк"
IBAN UA443052990000026009026714846 рахунок в UA

Код одержувача

41942064

МФО банку: 305299.

Сообщение отправлено, спасибо!

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
bottom of page