3 та 4 серпня 2023 року в Києві відбулась офлайн зустріч представників 10 громадських організацій, які перемогли у конкурсі Екодія з реалізації проектів зеленого відновлення.
Територія реалізації цих проектів різна - Київщина, Кіровоградщина, Вінничина, Хмельничинина, Запоріжжя, Харківщина.
Сьогодні Україна стоїть перед значущими та обширними завданнями, включаючи відновлення життєво важливої інфраструктури, забезпечення енергетичної незалежності, активне впровадження європейського законодавства, боротьбу зі зміною клімату та адаптацію до неї. Незважаючи на нинішню ситуацію з війною, планування відновлення країни вже розпочато. Хоча різні регіони будуть мати свої особливі потреби у процесі відновлення, загальні принципи повоєнного розвитку мають бути єдними для всіх.
Процес відновлення має включати ряд кроків та охоплювати коротко-, середньо- та довгострокові плани. Ключовими принципами для зеленої повоєнної відбудови, які сприятимуть сталому розвитку економіки та суспільства, є:
• Реалізація стійких та системних рішень.
• Прозорість та активна участь громад у процесі прийняття рішень.
• Використання передових технологій та найкращих практик.
• Стале розбудовання міст і регіонів.
• Декарбонізація та розподілені джерела енергії.
• Розвиток стійких та децентралізованих систем сільського господарства.
• Збереження природних екосистем та багатства України.
В цій зустрічі, також взяла участь керівниця Центру міжнародного співробітництва і впровадження проектів Олена Вусик, яка коротко представила серед інших проект, який було обрано до реалізації в Долинській міській територіальній громаді Кіровоградської області, який передбачає здійснення Оцінки вразливості громади до змін клімату та вироблення рекомендацій щодо зелених сталих рішень задля можливості адаптації до змін клімату без суттєвої втрати рівня комфорту проживання населення та розвитку території.
Оцінка вразливості до зміни клімату дозволяє громаді зрозуміти до чого і що саме їй потрібно готуватись в першу чергу, які сектори її інфраструктури мають бути першочергово спрямовані адміністративні та фінансові ресурси, щоб підготувати їх та зменшити негативний вплив та шкоду.
Проєкт "Оцінка вразливості Долинської громади Кіровоградської області до зміни клімату та рекомендації щодо заходів з адаптації та зеленого відновлення" реалізується завдяки Ministry of Economic Affairs and Climate Action (BMWK) та IKI та Екодія
コメント