Завтра 9 листопада 2022 року о 15:30 за київським часом відбудеться подія, співорганізована проектом Центром міжнародного співробітництва і впровадження проектів в українському павільйоні на COP27. Це дискусія Waste of war: challenges for Ukraine, impact on environment and climate.
Організатори події - RST Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, проєкт APENA 3, Українська Кліматична Мережа Ekoltava, Zero Waste Lviv.
На міжнародних переговорах, ккраїнські делегати постійно піднімають питання загроз, спричинених відходами руйнувань унаслідок військових дій та їх впливу на довкілля, клімат та людей.
З 24 лютого Україна потерпає від активних обстрілів з боку Росії. Внаслідок регулярних авіаційних та ракетних бомбардувань страждає мирне населення, зруйновано тисячі будівель та споруд у багатьох містах: Ірпінь, Буча, Чернігів, Суми, Охтирка, Харків, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Бахмут, Маріуполь, Миколаїв та сотні інших українських міст зазнали руйнувань такого масштабу, який складно навіть оцінити.
Відходів руйнувань унаслідок військових дій дуже багато і просто зберігати їх у спеціально відведених місцях – не вихід. Потрібно організувати їх сортування повторне використання при реконструкції та будівництві. Україна потребує нових передових технологій переробки таких видів відходів, їх утилізації та міжнародної фінансової підтримки для таких операцій.
Мета зустрічі - ще раз нагадати світові, що проблема відходів руйнування рано чи пізно має бути вирішена, і Україна не зможе вирішити цю проблему самотужки.
У дискусії візьмуть участь: Олег Бондаренко (Екологічний комітет Верховної Ради України), Євген Федоренко, заступник міністра захисту довкілля України, Наталя Козловська (Мінрегіон), Олександр Ігнатенко (національний технічний експерт APENA 3), Аліна Соколенко (ПРООН в Україні), міський голова міста Суми Олександр Лисенко, міста Охтирка Павло Кузьменко, депутатка міста Ірпінь Оксана Нечитайло, представники громадського сектору. Модеруватиме подію Олена Вусик (RST) і голова ГО Центр міжнародного співробітництва і впровадження проектів.
Для зареєстрованих учасників вхід вільний в українському павільйоні, а всі, хто бажають стежити за дискусією онлайн, можуть зробити це за посиланням у першому коментарі.
Нагадаємо, що в Єгипті у Міжнародному Конференц-центрі Шарм-Ель-Шейху розпочалася Конференція ООН зі зміни клімату COP27, яка триватиме із 6 по 18 листопада. Україна цьогоріч представлена окремим павільйоном, де упродовж COP27 відбуватиметься низка значущих подій.
Commentaires